peryferia
MAGAZYN KULTURALNY
17 grudnia 2015

Ładne rzeczy – Prezentownik lajfstajlowy

Zostało już tylko kilka dni do świąt, z tego powodu przychodzimy z pomocą w postaci prezentownika lajfstajlowego. Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć zestawienie, które pomoże przy doborze prezentu nie tylko dla designfreaków, ale dla wszystkich, którym chcecie podarować coś ładnego. Albo smacznego. Albo śmiesznego. Albo ciepłego. Krótko mówiąc, coś turbomiłego.

1. Toast za Bauhaus!

Świętowanie jest super – ilość okazji ograniczona. Urodziny, imieniny, święta jedne, drugie i koniec. Stanowczo za mało! Z pomocą przychodzą Malwina Konopacka, Tomek Bersz oraz Grzegorz Piątek. Stworzony przez nich kalendarz „80 okazji” rozszerza pule dni, w których zjedzenia ciastka i wzniesienie toastu są jak najbardziej uzasadnione. Tegoroczna edycja poświęcona jest architekturze, możemy więc świętować powstanie Bauhausu czy koniec budowy wieży Eiffla. Dobry kalendarz to niełatwa do znalezienia sprawa. „80 okazji” oprócz swojej super treści i estetycznych zalet, jest po prostu dobrze zaprojektowany. Dla wszystkich archi- i controlfreaków.

2. Gdzie kupić Fenka i jak z oswajaniem?

Zostawmy liski pustynne na pustyni – tam na serio jest im najlepiej. Do domu weźmy porcelanowe i kamionkowe naczynka – łatwiej je pewnie oswoić. Fenek zaczynał od doniczek z kaktusami, przez rok oferta marki rozrosła się do talerzy, czarek, kubeczków i wielu innych naczynek. Wszystko trochę nieporadne, niedoskonałe, ale ładne i urocze. Każdy Fenek jest inny, radzimy polować na te najnowsze, inspirowane pracami legendy Włocławka – Elżbiety Piwek-Białoborskiej.

3. Stacja kosmiczna

Echa leśne to marka tworząca zabawki i gadżety dla dzieci razem z najfajniejszymi polskimi ilustratorami. I chociaż papierowe leśne zwierzęta narysowane przez Malwinę Konopacką są super, to prawdziwym prezentowym hitem jest stacja kosmiczna, rakieta oraz satelita stworzone przez Tymka Jezierskiego. Będą pewnie świetnym prezentem dla wszystkich młodszych braci. Równie ładna jest pościel z tej samej serii – dla prawdziwych kosmonautów!

4. Zdelegalizować polskie kabarety

Jeśli wasze ostatnie zetknięcia się z kimś, kto próbował na scenie być śmieszny skończyły się dołączeniem do fejsbukowej grupy „Zdelegalizować polskie kabarety”, kupcie sobie w prezencie świątecznym bilet do Klubu Komediowego. To może być wasz bożonarodzeniowy cud.

5. Schowaj uszy

W pewnym wieku robi się zimno. Rozpięta non-stop kurtka i rozwiana przez wiatr fryzura stają się wspomnieniem, w które trudno uwierzyć. Zakładasz trzy pary rajstop, termoaktywną koszulkę, dwie kurtki i nadal jest ci zimno. Na tym etapie największym wyrazem miłości jest podarowanie komuś czapki. Wiadomo – przez głowę ucieka całe z trudem wyprodukowane ciepło. Sprawdzone info! My polecamy czerwoną, wełnianą czapkę od Córki Rybaka. Automatycznie jest się z nią przyjmowanym do Team Zissou, a to się liczy.

6. Lem na ścianie

Okładki Przemka Dębowskiego to już klasyk sam w sobie. Śmiało można powiedzieć, że większość tego, co ładne w witrynach księgarń to jego zasługa. Całkiem niedawno powstała seria plakatów autorstwa Przemka, między innymi z kultowymi już wydaniami Lema dla Wydawnictwa Literackiego. Naszym osobistym ulubieńcem jest okładka „Bajek robotów”, ale na widok wszystkich szczęka opada.

Ładne rzeczy – Prezentownik lajfstajlowy

7. Girlsathon

Już pod koniec lutego pojawi się zupełnie nowy sezon serialu Girls. Zróbcie sobie i swoim ziomkom prezent i obejrzyjcie przed premierą nowego wszystkie poprzednie sezony. Zwłaszcza w pełnym presji i bzdurnych rozliczeń i postanowień okresie noworocznym nieporadna życiowo Hannah i jej kumpelki będą najlepszym prezentem.

8. Ciastko z mchem

Słodycze to prezent nad prezenty ze świątecznego repertuaru. Jeśli chcecie wznieść na nowy poziom te tradycje, sprawcie komuś ciastko z Odette. Turbo estetyczne, czasem dziwnie wyglądające, posypane czymś, co przypomina mech lub różowy brokat są jedną z lepszych i ciekawszych rzeczy, jakie pojawiły się na słodyczowej scenie stolicy w ostatnim roku, a bacznie ją obserwujemy! I chociaż często opisy wypieków Odette wyglądają na przekombinowane i nie do końca wiadomo, co będziemy jeść, to zawsze jest turbopysznie.

9. Kwietnik

Rośliny uspokajają, produkują tlen, i od pewnego czasu są po prostu cool. Sukulenty, które były niekwestionowaną roślinną gwiazdą, powoli zostają wyparte przez paprotki. W komplecie do nich warto sprawić prawdziwy ścienny kwietnik. Polecamy w ich poszukiwaniu wyprawę do piwnicy babci lub na wspaniałą Olimpię. Tym jednak, którzy wolą prostsze i szybsze rozwiązania, polecamy markę Kwietnik, w ofercie której znajdziecie Żanetę, Anetę i Wiolettę, czyli kwietniki jak za najświetniejszych czasów polskiego wzornictwa.

10. Fantastyczny Pan Lis

Na koniec polecamy najmilsze plakaty od Pana Lisa. Tato wymiatasz, order dla najlepszej osoby w województwie czy mój pies moja duma, to tylko niektóre z super uroczych haseł, które możemy komuś podarować. Oczywiście wszystkie opatrzone są turbo estetycznymi ilustracjami. Miła odmiana wobec poważnych, designerskich plakatów – bez nadęcia!

następna
strona
poprzednia
strona
przejdź do strony: 12

Zobacz także