muzyka
MAGAZYN KULTURALNY
03 stycznia 2016

JAK MAKIEM ZASIAŁ

Relacja z koncertu Keatona Hensona, który odbył się podczas Ars Cameralis Festival 2015.

ArsCameralis Festival - materiały prasowe

Śląski festiwal Ars Cameralis jest wyjątkowy pod wieloma względami. Przekracza granice tak miast, jak i marzeń. Został pomyślany jako kulturalna wizytówka regionu i po ponad dwudziestu latach istnienia wciąż urzeka i zachwyca. Tegoroczny, Katowicki finał był tylko potwierdzeniem tych słów. Keaton Henson, który na ogół mało koncertuje i podróżuje, oczarował publiczność szerokim wachlarzem swoich talentów. Kto nie był, niech żałuje.

Koncert Brytyjczka w budynku Kościoła Ewangelickiego był najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem dwóch ostatnich dni festiwalu. Razem z wiolonczelistą, Renem Fordem zelektryzowali onieśmieloną publiczność, która w całkowitej ciszy chłonęła to, co działo się na scenie. A działo się sporo. Rozpoczęli od chwytającego za serce Sweetheart what have you done to us. Później przyszła kolej na przekrój twórczości Hensona oraz kilka niepublikowanych wcześniej utworów. Pojawiło się między innymi Small Hands z pierwszej płyty Dear (w trakcie jej wykonania Keaton zapomniał tekstu piosenki. Trochę się speszył, bardzo przeprosił, ale i tak przecież nikt nie miał mu tego za złe), cudowne You z jej następczyni oraz zagrane na pianinie Earnestly yours z ostatniego albumu artysty, Romantic Works. Na koniec jako niespodziankę zaprezentował również cover Hallelujah. Na szczęście zagrał ją w swoim unikalnym stylu i w burzy oklasków (tak długa owacja nie zdarza się często!) zszedł ze sceny.

Po koncercie muzyk wrócił do swoich fanów, podpisywał płyty robił zdjęcia, ucinał krótkie pogawędki i bardzo, ale to bardzo dziękował za tak ciepłe przyjęcie. Ludzie wychodzący z budynku kościoła wyglądali na zaczarowanych i pełnych jakby zapomnianej dotąd radości. Keaton zostawił nas z obietnicą, że niebawem wróci. Trzymamy go więc za słowo i z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert w Polsce.

następna
strona
poprzednia
strona

Zobacz także