muzyka
MAGAZYN KULTURALNY
header_image

Co ty wiesz o samobójstwie?

22 maja 2014

Cobain tylko dla dorosłych. Uwaga: artykuł przeznaczony jest jedynie dla osób powyżej dwudziestego pierwszego roku życia. Serio.

header_image

Kobieca scena zaktualizowana

10 maja 2014

PJ Harvey, Björk i Tori Amos – diwy muzyki niekomercyjnej minionych dziesięcioleci. Od ich wspólnej sesji zdjęciowej minęło dokładnie dwadzieścia lat. Czy dzisiejszy rynek muzyczny jest w stanie wykreować indywidualności tego formatu?

header_image

Dzwięki Luzofonii

26 kwietnia 2014

Przybywająca z Lizbony Sara Tavares zapewniła warszawskiej publiczności prawdziwą muzyczną siestę. Hipnotyzującym głosem oraz muzyką pełna światła i pulsującej energii przeniosła słuchaczy na krótką chwilę nad słoneczne wybrzeża Afryki.

header_image

WSZYSTKO PRZED NAMI

16 kwietnia 2014

O tym, dlaczego dobrze jest być anonimowym muzykiem, o tym, dlaczego warto wybrać się w tym roku na kilka festiwali i o płycie, która będzie najlepsza we wszechświecie rozmawiamy z zespołem BOKKA – Ludźmi, Którzy Jednak Są.

header_image

Czas może być odpowiedzią

07 kwietnia 2014

O tym, że w życiu każdego z nas przychodzi czas na zmiany. Kiss The Anus Of A Black Cat i Anathema, czyli dwa muzyczne światy i dwie ogromne metamorfozy

header_image

„Zła religia” dobrego punku

28 marca 2014

Ktoś mi kiedyś powiedział, że nie może nazywać się punkiem, bo poszedł na studia i dał się złapać instytucji. Przyszedł mi na myśl wtedy zespół Bad Religion i uświadomiłem sobie, jak wiele punkowych stereotypów członkowie kapeli złamali i nadal łamią na scenie. Nie są już...

header_image

Fajnych Płyt Kilka cz. I

17 marca 2014

Po szeregu tekstów o charakterze encyklopedycznym uznałem, że czas teraz na przełamanie tego schematu i że być może nadszedł czas na dokonanie pewnej proponowanej listy startowej w kwestii płyt jazzowych, które mogą (mam nadzieję) zachęcić bardziej, niż zniechęcić do tej...

header_image

Niełatwo pozbyć się łatki

09 marca 2014

"Nigdy nie wstydziłem się tego skąd jestem i nie mam zamiaru, natomiast wydaje mi się, że w tych piosenkach jest o wiele więcej, niż tylko Warszawa." - Pablopavo w wywiadzie dla Magazynu!

header_image

Zrobiło się jaśniej

05 marca 2014

Czasem warto zaczekać na odpowiedni moment. O tym, że cierpliwość popłaca, wie na pewno Krzysztof Zalewski, z którym rozmawialiśmy podczas trasy promującej jego najnowszy album "Zelig".

header_image

I KEEP WALKING

02 marca 2014

Czyli parę słów o zespole, który sprawia, że określenie „polska muzyka rozrywkowa” ma trochę mniej pejoratywny wydźwięk.

header_image

Gdzie jest parkiet Italo disco?

27 lutego 2014

‘You just need to drink the organic water and listen to Italo disco. And if you do it at the same time, you’ll be a better person’ – mówi Jason Williams, trener personalny.

header_image

Muzyka już tam była

23 lutego 2014

Poezja i muzyka to nieciekawe połączenie? Rozmawiamy z polsko-ukraińsko-amerykańskim zespołem, który zaprzecza stereotypom! Dagadana dowodzi, że wiersze zapomnianego poety sprzed ponad siedemdziesięciu lat są wyjątkowo aktualne i brzmią świetnie w nowoczesnych aranżacjach.

header_image

Improwizacja i polityka

20 lutego 2014

Wystawa Brazylia: Sztuka/Muzyka w Miejscu Projektów Zachęty przybliża polskim miłośnikom sztuki muzykę Brazylii. Robi to w przewrotny sposób – dyskutując z kulturowymi stereotypami, zupełnie jak powstały w latach 60-tych na fali ruchów hippisowskich nurt artystyczny (przede...

header_image

Zabawa w punk’n’rollowym stylu

16 lutego 2014

Punk powstał z chęci powrotu do prostego i szybkiego grania rock’n’rollowych kawałków. Nie miał wtedy anarchistycznej ideologii, nie odznaczał się noszeniem irokezów i glanów. Chodziło głównie o dobrą zabawę ze znajomymi. A właściwie chodzi do teraz, bo zespoły takie jak The...

header_image

NOWE POKOLENIE

02 lutego 2014

Dwie dekady po śmierci Kurta Cobaina grunge znowu staje się widoczny. W jaki sposób grupa młodych muzyków z dalekiego Seattle zawojowała świat?

header_image

Uzbrojony w miłość

31 stycznia 2014

Rozmawiamy z Gabrielem Brucem, który celebrytą nie jest i zapewne nigdy nim nie będzie. Za to, jako autor jednego z najlepszych debiutów muzycznych roku, z całą pewnością ma zadatki, żeby poważnie namieszać w branży.

header_image

Co z tym Milesem?

30 stycznia 2014

Jest spora szansa, że osoba wiedząca, że istnieje coś takiego jak jazz, zapytana o jakieś nazwiska, rzuci właśnie „Miles Davis”. Nie musi się za tym koniecznie kryć coś głębszego, jednak świadomość jego istnienia, niezależnie od braku świadomości dotyczącej jego istotności,...

header_image

Gdy kończy się muzyka

25 stycznia 2014

Podczas wykonywania tej piosenki Jim Morrison tarzał się po scenie, skakał wokół mikrofonu oraz odprawiał swój tajemniczy, szamański taniec.

header_image

Muzyczne wydarzenie roku

19 stycznia 2014

Co powinno być wydarzeniem roku ale niewielu to dostrzegło? Dlaczego emerytowany robotnik po siedemdziesiątce i młodzieniec o głosie Nicka Cava mogą zatrząść branżą? I dlaczego "twerk" i "smartphony" to tak gorące hasła?

Strona 4 z 11
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |