MAGAZYN KULTURALNY
Rzuty okiem

Artykuły
Samotność jest częścią podróży Samotność jest częścią podróży

Na dziewięć lat zamieszkał w Japonii. Nie planował zostać tam tak długo. Rozmawiamy z Piotrem Milewskim - wędrowcem, pisarzem i fotografem. Autor bestsellerowej „Transsyberyjskiej” opowiada o swojej drugiej drugiej książce, „Dziennikach japońskich”.

Seks-opera z Zagładą w tleSeks-opera z Zagładą w tle

W swoim filmowym debiucie Marcin Bortkiewicz zgrabnie porusza się między filmem a teatrem, łącząc formę monodramu z zabiegami filmowymi. Przyciągająca gra aktorska, piękne kostiumy i scenografia, a także seksualne napięcie czynią ten film kusząco zmysłowym. Co kryje...

JUBILEUSZ BEZ CEREMONII I TRZY STAWYJUBILEUSZ BEZ CEREMONII I TRZY STAWY

OFF Festival od lat przyciąga głośne lub głośno zapowiadające się nazwiska światowej sceny muzyki alternatywnej. Katowickie Trzy Stawy przez trzy dni współtworzą eklektyczny zbiór wrażliwości. Bo właśnie eklektyzm i wrażliwość zdają się doskonale określać to, co...

Szczepan z PilchowicSzczepan z Pilchowic
27 października

Szczepan z Pilchowic

To dość ryzykowny krok, żeby wydawać w wieku 36 lat książkę, która ma ledwie 270 stron i tytułować ją dziennikami. Szczepan Twardoch ryzyko podjął i nie wyszło to na dobre.

KIEDY KAMERA JEST KOTEMKIEDY KAMERA JEST KOTEM
26 października

KIEDY KAMERA JEST KOTEM

Łukasz Żal w wieku zaledwie 34 lat ma już na koncie nominację do Oscara za zdjęcia do „Idy” Pawła Pawlikowskiego. „Intruz” Magnusa Von Horna, ostatni projekt, nad którym pracował, był pokazywany w Cannes i nagrodzony w Gdyni. Geniusz? Szczęściarz? „Lubię sytuacje, w...

Słowo na festiwalSłowo na festiwal
09 października

Słowo na festiwal

Wystartował 31. Warszawski Festiwal Filmowy. Udało nam się porozmawiać ze Stefanem Laudynem. Oto WFF w oczach jego organizatora. Do zobaczenia na seansach!

W ŚWIECIE DUCHÓWW ŚWIECIE DUCHÓW
26 września

W ŚWIECIE DUCHÓW

Domowe stadko kotów, własny stolik w kawiarni przy Bedford Street z nieodłączną filiżanką kawy, ciemnym chlebem i oliwą, piętrzące się pudełka ze wspomnieniami zawalające wszystkie kąty. Czy tak wygląda życie na emeryturze?

Kościół DIYKościół DIY
25 września

Kościół DIY

W ramach odbywającego się po raz kolejny festiwalu Art &Science Meeting poświęconego związkom nauki i sztuki, na tegorocznej edycji zaprezentowano jedno z najsławniejszych współcześnie nazwisk. W CSW Łaźnia do 27 września można oglądać wystawę Damiena Hirsta.

O, MŁODOŚCI!O, MŁODOŚCI!
23 września

O, MŁODOŚCI!

W mikrokosmosie, jaki stworzył Paolo Sorrentino zaciera się – wydawałoby się tak wyraźny – kontrast miedzy młodością a starością.

Życie z piętnemŻycie z piętnem
14 września

Życie z piętnem

Niby chłodny, ale rozgrzany do czerwoności. Niby oszczędny, ale na pewno nie skąpy. Polsko-szwedzki debiut absolwenta Łódzkiej Filmówki Magnusa Von Horna wchodzi do kin 9 października.

CZYTAJĄC FOTOGRAFIECZYTAJĄC FOTOGRAFIE
13 września

CZYTAJĄC FOTOGRAFIE

Nowicki patrzy na zdjęcie i w pozornie płaskim, dwuwymiarowym obrazie wynajduje wiele wymiarów, wiele historii.

Ekspresjonizm współczesnyEkspresjonizm współczesny

To niezasłane łóżko, wokół którego leżały zużyte tampony i prezerwatywy jest często podawane jako przykład sztuki współczesnej, która przestała być tak naprawdę sztuką. Jednak autorka tej instalacji, Tracey Emin, to artystka o bardzo tradycyjnych poglądach.

Strona 7 z 140
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |