peryferia
MAGAZYN KULTURALNY
header_image

BERLIŃSCY KUNSTLERZY

10 sierpnia 2013

Kto choć raz przebywał w jednej z europejskich stolic, wie, że aby natknąć się na jakiekolwiek przejawy artystycznego tworzenia, nie zawsze musi się udawać do wielkich galerii. Miejska przestrzeń z wdzięcznością przyjmuje artystów, którzy z równym oddaniem prezentują w niej...

header_image

MUZYCZNY NACHTISCH

20 lipca 2013

Jeśli wielu osobom wydaje się, że Berlin to miasto hipsterów, a wokół słychać tylko elektro, ma z jednej strony rację, ale z drugiej również się myli.

header_image

Polo na... rowerach

13 czerwca 2013

W czym tkwi fenonem bike polo i jaka jest historia tej zdobywającej coraz więcej miłośników dyscypliny? O nadchodzących Mistrzostwach Europy w Bike Polo, które po raz pierwszy odbędą się w Polsce, rozmawiamy z jednym z organizatorów - Stanem Barańskim.

header_image

Sweter z myszką miki

03 maja 2013

Czasami mam emocjonalną potrzebę, żeby kupić sweter z myszką miki. Tak, jak w Wołominie: jest taki Pan, który przywozi z zachodu ceramikę Ćmielowską i inne przedmioty z lat 60. Zawsze się w nich zakochuję, muszę je mieć.

Z serii: Szafy. Cuda.
header_image

Filozofia mody

18 kwietnia 2013

FashionPhilosophy Fashion Week Poland, lub po prostu Fashion Week Poland, to największe modowe wydarzenie w naszym kraju. 17 kwietnia rozpoczęła się kolejna, już ósma, edycja polskiego tygodnia mody.

header_image

Pryzmat achitektury

08 kwietnia 2013

„Oczy Skóry”, książka Juhaniego Pallasmy powstała, by uświadomić nam, w jaki sposób rozumiemy otaczający nas świat, którego nieodłączną częścią pozostaje architektura.

header_image

Modna stolica

07 kwietnia 2013

Czy pierwszy weekend kwietnia 2013 roku faktycznie był dla Warszawy świętem mody?

header_image

Atomowa Wintour

30 marca 2013

Choć wielu już kilkakrotnie wróżyło jej rychły koniec kariery ona od kilkunastu lat utrzymuje się na szczycie i niepodzielnie rządzi światem mody. Ceniona za trafne wyczuwanie trendów i wspieranie młodych projektantów. Dla jednych królowa, dla innych po prostu jędza, ale...

Z serii: IKONY
header_image

EASTER Yard Sale

22 marca 2013

Targi targom nierówne, szczególnie gdy chodzi o kiermasz mody. W sobotę, 23 marca odbędzie się pierwsza edycja EASTER Yard Sale. O tym unikatowym przedsięwzięciu rozmawiamy z Emilią Miksą, Agnieszką Wierzchowską oraz Ewą Żaczek z Polish Fashion Industry.

header_image

Fashion film festival

19 marca 2013

Diana Vreeland, Barbara Hulanicki, Polly Maggoo, William Klein, Susie Bubble, Iris Apfel – oni oraz wiele innych postaci związanych z modą pojawiło się w Warszawie w dniach 6-9 marca. Niektórych można było spotkać tylko na srebrnym ekranie, niektórych osobiście.

header_image

Władca czerwieni

26 lutego 2013

Pochodzący z włoskiej prowincji chłopak marzący o rzymskiej popularności, takiej, która dorównywałaby tej papieskiej, ulubieniec modnych elit lat sześćdziesiątych, projektant, w którego strojach widywano Sophie Loren, Audrey Hepburn i Jacqueline Kennedy, a także współczesne...

header_image

Who will survive in America

28 stycznia 2013

Amerykanie są narodem patchworkowym. Uważam, że nie można o nich powiedzieć, że definitywnie są tacy, czy inni, bo po prostu jest ich za dużo i są zbyt różni.

header_image

Po północy w Paryżu

23 stycznia 2013

Paryż. Miasto snów, sztuki i zakochanych. Ulice artystów i turystów. Mieszkania bogaczy i tułaczy. Każdy spragniony piękna i kultury wali drzwiami i oknami właśnie tutaj. Pytanie brzmi tylko, czy na pewno tak właśnie wygląda stolica Europy, kiedy przypatrzymy się jej z bliska.

header_image

ZUPA O PIERWSZEJ NAD RANEM

10 stycznia 2013

Na Placu Zbawiciela -10 st. Celsjusza, wiatr hula, śnieg pada, a ten wieczór przecież sam nie przejdzie do historii. Czym się pokrzepić?

Z serii: AMUSE-BOUCHE
header_image

TY JESTEŚ ODBICIEM MNIE, A JA CIEBIE

30 grudnia 2012

Z okazji braku końca świata wywiad z Weroniką Mliczewską, antropologiem kultury, filmowcem, podróżniczką. Współautorką multimedialnego dokumentu „The Mundo Maya” będącego relacją z siedmiomiesięcznej podróży po Gwatemali, Meksyku i Hondurasie. O czasie, doświadczeniu podróży,...

Strona 5 z 7
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |