Bramka magnetyczna sposobem na złodzieja!

Jeżeli przy wyjściu ze sklepu usłyszymy głośny alarm i zobaczymy migające lampki, to znak, że bramki elektromagnetyczne wykryły kradziony lub niezapłacony towar. Mimo, że te urządzenia nie należą do najbardziej estetycznych i zabierają sporo miejsca przy samym wejściu do sklepu, to każdy właściciel zaczyna właśnie od takiej formy zabezpieczenia swoich towarów.

Co to jest bramka magnetyczna?

Bramka magnetyczna jest już praktycznie w każdym lokalu handlowym i usługowym, jednak najczęściej widzimy ją w sklepach. Bramki magnetyczne, to nowoczesne systemy zabezpieczające sterowane za pomocą specjalnego oprogramowania przez komputer. Systemy Dialoc ID to najnowocześniejsze konstrukcje pozwalające na wyeliminowanie większość fałszywych alarmów. Obecnie jest to najbardziej popularna metoda walki ze złodziejami. Są proste w obsłudze i montażu, a jednocześnie nie są zbyt drogie.

Bramki elektromagnetyczne – gdzie się je stosuje?

Bramki dedykowane są wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo i skuteczność zabezpieczenia to najwyższy priorytet. Stosuje się je w supermarketach do zabezpieczenia towarów sklepowych, w bibliotekach, wypożyczalniach, księgarniach czy drogeriach. Podstawa z malowanego proszkowo aluminium stabilizuje bramkę i czyni ją odporną na uderzenia wózkami zakupowymi. Bramki sklepowe najczęściej umieszczane są przy stanowiskach kasowych, natomiast w mniejszych lokalach przy wyjściu i wejściu.

Na czym polegają bramki magnetyczne w sklepach?

Podstawowy system, który posiadają bramki sklepowe składa się z dwóch anten i elektroniki sterującej. Każdy system wyposażony jest w dźwiękowy i wizualny alarm. Dzięki zastosowaniu cyfrowych rozwiązań, bramki bardzo dobrze spełniają swoje funkcje nawet w bardzo trudnych warunkach pracy, natomiast zamontowane w nich anteny z akrylowego szkła odporne są na działanie promieniowania UV i warunków atmosferycznych.

Bramki w sklepie to dobry sposób na złodzieja

Bramki wejściowe sklepowe są najbardziej czułe na przedmioty metalizowane Współpracują z wąskimi, trudnymi do zlokalizowania przez złodzieja etykietami antykradzieżowymi. Etykiety do bramek antykradzieżowych pozwalają zabezpieczać produkty, których ochrona jest niemożliwa przy pomocy systemów radiowych i akustyczno-magnetycznych. Zabezpieczają nas przed nieuprawnionym wyniesieniem z placówki naszych towarów, minimalizuje straty i sprawia, że jesteśmy postrzegani jako rzetelniejsi sprzedawcy w oczach klientów.

Zalety bramek elektromagnetycznych

Oczywistą zaletą jest zapobieganie kradzieżom, co przyczynia się do minimalizowania strat. Warto jednak pamiętać, że złodzieje mają najróżniejsze sposoby na radzenie sobie z zabezpieczeniami. W większych placówkach niezbędna więc okaże się obecność człowieka w postaci ochrony. Podstawy bramek sklepowych wykonane są ze stali nierdzewnej lub wytrzymałego anodowanego aluminium. Tego typu bramki elektromagnetyczne z powodzeniem wykorzystać można zarówno we wnętrzach, jak i w trakcie imprez plenerowych. Dodatkową zaletą bramek elektromagnetycznych jest zmiana ich designu. W nowoczesnych bramkach można zamontować specjalne nakładki, na których umieszcza się różnego rodzaju reklamy sklepowe lub po prostu wzory wpasowujące się w wystrój sklepu.

Dodaj komentarz

scroll to top