Kryptowalutowy portfel Exodus

W dobie szybkich płatności kryptowalutowych, bezpieczny i funkcjonalny portfel jest na wagę złota. Dużą popularnością cieszy się portfel Exodus dostępny na komputery oraz urządzenia mobilne. To bardzo rozbudowane i funkcjonalne oprogramowanie, które dodatkowo nie sprawia trudności w obsłudze. Jakie są największe zalety portfela Exodus?

Jedną z największych zalet portfela Exodus jest fakt, że obsługuje on ponad setkę najważniejszych kryptowalut. Każda z nich posiada przypisany adres portfela umożliwiający dokonywanie transakcji. Co więcej, programiści odpowiedzialni za rozwój tego oprogramowania, stale pracują nad poszerzeniem listy obsługiwanych kryptowalut. Do najważniejszych walut wirtualnych obsługiwanych przez portfel Exodus zaliczymy: Bitcoin, Ethereum, Dash, Zcash, Litecoin, Augur, Golem czy Basic Attention Token.

Niewątpliwym atutem na tle innych portfeli jest bardzo prosta obsługa. Proces rejestracji nowego konta zajmuje kilka minut. Exodus odznacza się bardzo nowoczesnym i futurystycznym wyglądem. Główny ekran obejmuje wykres kołowy, który pokazuje dostępne środki. Pod wykresem znajdziesz listę posiadanych kryptowalut, wraz z aktualnymi notowaniami i wartością w wybranej walucie.

Po lewej stronie znajdziesz trzy inne zakładki: Wallet prowadzi nas do poszczególnych kryptowalut i pozwala zlecać transakcje. Exchange to miejsce, w którym możemy wymieniać kryptowaluty. Natomiast Backup pozwala stworzyć kopię zapasową naszego portfela. W ten sposób uzyskasz kod, z pomocą którego będziesz mógł odzyskać dostęp do konta, np. w przypadku zapomnienia hasła.

Czy Exodus to bezpieczny portfel kryptowalutowy?

Zdaniem użytkowników, Exodus pod tym względem wypada naprawdę dobrze. Wszystko za sprawą szyfrowania oraz przetrzymywania walut wirtualnych w środowisku offline, gdy nie korzystamy z portfela. Aplikacja nie posiada opcji dwuczynnikowej weryfikacji. W związku z tym, należy zadbać o silne hasło. Najlepiej sprawdzi się losowy ciąg małych i wielkich liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Koniecznie zapisz hasło i schowaj w bezpiecznym miejscu. Warto także pozyskać klucz do kopii zapasowej, który umożliwi odzyskanie dostępu, gdy zapomnimy hasła.

Innowacyjną funkcją wprowadzaną przez portfel Exodus jest możliwość szybkiej wymiany kryptowalut. Wystarczy, że zasilisz swój portfel jedną z dostępnych walut wirtualnych, a umożliwisz sobie zakup ponad stu innych tokenów. Wystarczy wybrać walutę, którą chcesz wymienić oraz walutę, którą chcesz otrzymać w zamian. Portfel automatycznie obliczy, ile możesz otrzymać przy wskazanej wartości. Prowizje oscylują w granicy 2 – 2,5%. To sporo, ale jeśli nie mamy ochoty korzystać z giełdy kryptowalutowej, obsługa wymiany na pewno się przyda.

Portfel Exodus dostępny na komputery oraz urządzenia mobilne

Exodus jest bardzo funkcjonalnym i praktycznym portfelem, który sprawdzi się w codziennych płatnościach. Dostępna jest wersja desktopowa instalowana na naszym komputerze PC lub laptopie, a także aplikacja mobilna na urządzenia iOS oraz Android. Oprogramowanie Exodus jest stale rozwijane, dzięki czemu, jest to aktualnie jedna z najlepszych propozycji dla osób szukających dobrego portfela do wielu kryptowalut. Biorąc pod uwagę ograniczone funkcje bezpieczeństwa, należy zadbać o bardzo silne hasło, a także zapisać kod do kopii zapasowej. Zaleca się, aby na tym portfelu nie przechowywać dużych ilości kryptowalut. Jest on dedykowany codziennym płatnościom.

Dodaj komentarz

scroll to top