Jak działa niania elektroniczna? Czy warto w nią zainwestować?

Jeśli jesteś albo niedługo zostaniesz rodzicem może zainteresuje Cię urządzenie zwane nianią elektroniczną. Poniżej tłumaczymy, jak działa elektroniczna niania i kiedy może być wykorzystana. Dla zdecydowanych, pokazujemy jak i gdzie znaleźć najlepsze nianie elektroniczne.

Jak niania elektroniczna opiekuje się Twoim dzieckiem?


Niania elektroniczna to urządzenie, które monitoruje dziecko i jego otoczenie. Monitoring odbywa się za pomocą mikrofonów i coraz częściej kamer. Urządzenie umieszczone w pomieszczeniu, gdzie przebywa dziecko połączone jest z innym urządzeniem, na przykład telefonem, do którego dostęp ma rodzic. W ten sposób rodzic może obserwować czy z jego dzieckiem nie dzieje się nic złego nie będąc bezpośrednio na miejscu. Najlepsze nianie elektroniczne najczęściej używane są monitorować dziecko podczas snu i drzemek, ale nie tylko.

Rodzaje niani elektronicznych

Nianie elektroniczne dzieli się ze względu na sposób wysyłania sygnału między urządzeniem monitorującym dziecko i odbiorczym, z którego korzysta rodzic. Mamy więc nianie analogowe i cyfrowe. Analogowa niania elektroniczna ma dobry zasięg, ale nie zawsze można liczyć w przypadku tego urządzenia na dobrą jakość połączenia. Zakłócenia mogą występować, zwłaszcza jeśli niania jest używana w mieście. Z kolei niania elektroniczna cyfrowa oferuje rodzicom mniejszy zasięg, za to stabilność i jakość połączenia jest lepsza niż z przypadku sygnału analogowego. Ranking niani elektronicznych prezentuje najciekawsze modele urządzeń.

Czy warto kupić nianię elektroniczną z kamerą?


Pierwsze modele niań elektronicznych oferowały obserwację dziecka na odległość tylko za pośrednictwem mikrofonu. Dziś oprócz „podsłuchu” – monitoringu audio, dzięki wbudowanym w urządzenie kamerom mamy także do dyspozycji obserwację audio. Czy warto zainwestować w nianię elektroniczną z kamerą? Faktem jest, że tradycyjna niania ma pewne ograniczenia ponieważ nie usłyszymy czy dziecko podczas snu przekręciło się na buzię albo zaplątało pościel wokół twarzy. To możemy tylko zobaczyć dzięki kamerze.

Jednakże trzeba podkreślić, że zwykła kamera w niani pozwoli nam na obserwację snu dziecka tylko w ciągu dnia. W ciemności nocy obraz przesyłany przez nianię będzie nieczytelny. Do podglądu nocnego potrzebować będziemy niani wyposażonej w specjalną kamerę z funkcją nocnego widoku. Ranking niani elektronicznych uwzględnia także te zaawansowane modele.

Kliknij i zobacz najlepsze nianie elektroniczne https://najlepszy-ranking.pl/ranking-nian-elektronicznych/

Dodaj komentarz

scroll to top