Jak wybrać dobry zlewozmywak do kuchni?

Współczesne zlewozmywaki to ogromna liczba różnorodnych modeli. Formy, kolory, ilość komór, ich wymiary, głębokość, materiał wykonania – nawet zlewozmywaki granitowe potrafią być bardzo zróżnicowane. Dlatego też wybór odpowiedniego modelu do kuchni może nie być prosty. Czym kierować się, aby nowy zlewozmywak był komfortowy w użytkowaniu i dobrze dopasowany do przestrzeni kuchennej? Dlaczego warto wybrać zlew z naszej oferty?

Zlewozmywaki małe i duże – jakiej wielkości zlew będzie dobry?

Zlewozmywaki występują w wielu różnych rozmiarach, zależnych także od typu montażu. Zlewy wpuszczane w blat i podwieszane są mniejsze od modeli nakładanych na szafkę. Wszystkie wymagają najczęściej szafki o szerokości przynajmniej 40 centymetrów, większe mogą być dedykowane dla 60-tek, a popularne dwukomorowe – 80-tek. Niektóre modele pasują także do szafek narożnych. Ważna też może być głębokość zlewu. Jeżeli zlew ma być użytkowany obok zmywarki, nie musi być zbyt duży, z powodzeniem wystarczy jedno lub półtorakomorowy, również w wersji z ociekaczem. Sporo zależy od przestrzeni w kuchni, ilości blatu roboczego.

Estetyczne i wytrzymałe zlewozmywaki granitowe, czyli mądry wybór zgodny z trendami

Już od kilku lat nieprzerwanie na rynku zlewozmywaków królują modele granitowe lub krzemionkowe. Zlewozmywaki granitowe są świetnym pomysłem do kuchni z wielu powodów, między innymi:

  • wysokiej wytrzymałości,
  • doskonałej estetyce,
  • łatwemu utrzymaniu w czystości,
  • dostępności w wielu kolorach, czasem bardzo oryginalnych,
  • nowoczesnym designie zgodnym z aktualnymi trendami,
  • możliwości wycinania otworów na baterie, dozowniki, korki automatyczne.

W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór zlewów granitowych w wielu modelach, dzięki którym bez trudu dopasujesz swój nowy zlew do pomysłu na kuchnię.

Dopasuj kolor zlewu do swojej wizji kuchni

To, co wiele osób uznaje za wyjątkowe w granitowych zlewozmywakach to ich naturalny, kamienny wygląd, dostępny w bogatej kolorystyce. Można wpisać ją w niemal niezauważalny sposób w blat. Doskonale wyglądają też zlewozmywaki granitowe nawiązujące odcieniem do paneli ściennych, kolorystyki frontów szafek czy nawet wykończenia podłogi. Zapraszamy do skorzystania z naszego asortymentu, gdzie obok zlewów proponujemy również kompletne akcesoria pozwalające na zbudowanie zestawu doskonałego.

Dodaj komentarz

scroll to top