Jakie wybrać dekoracje na andrzejki?

W naszym kraju, andrzejki świętuje się już od wielu lat, a mimo tego jest to nadal popularny zwyczaj. Wszelkie wróżby odprawia się w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię św. Andrzeja. Jest to świetna szansa, aby przygotować imprezę tematyczną dla naszych pociech. Pomysłów na wróżby oraz wyjątkowe ozdoby jest co nie miara, stąd opłaca się je poznać.

Co prawda, dekoracje na andrzejki możemy kupić w sklepie, znacznie lepszym wyjściem jest wykonanie ich samodzielnie. To od nas, ale też od naszych umiejętności i budżetu zależy to, jaka opcja zostanie finalnie wybrana.

Jakie andrzejkowe dekoracje będą najlepszym pomysłem na imprezę tematyczną?

Andrzejkowy wieczór jest przepełniony magią, dlatego nie obejdzie się bez dopasowanego do tej okazji wystroju. Gdy chcemy przygotować miejsce do andrzejkowej zabawy, postawmy na klimat mroczny, tajemniczy oraz magiczny. Nie może zabraknąć oświetlenia, który wprowadzi odpowiedni nastrój. Wybierzmy świece, które staną się zarówno dekoracją, jak i artefaktem do wróżb. Potrzebne będą też światełka jak na choinkę oraz balony LED.

Gdy zostały nam ozdoby z okresu Halloween, na pewno warto także z nich skorzystać. Sprawdzą się m.in. czaski i pajęczyny. Andrzejkowe dekoracje mają ściśle nawiązywać do motywu wieczoru, a zatem czarów, magii i wróżb. Z uwagi na to, postawmy na kociołek wiedźmy oraz szklaną kulę. Ściśle związane z magią są też księżyce, gwiazdy i komety co dodaje tajemniczości i klimatu wróżb. Podczas tak wyjątkowego wieczoru, zdecydujemy się na balony o kształcie gwiazd, ale też na pozostałe akcesoria, które mogą być w gwiazdki przyozdobione. Sprawdzą się plastikowe obrusy i kubeczki, a także papierowe talerzyki. Jeśli mamy taką możliwość, stwórzmy również prawdziwe, złote konfetti, które doskonale podkreśli klimat, gdy ułożymy je na stole i innych elementach. Koniec końców kluczem jest to, aby nasza aranżacja i wystrój przypadł do gustu tym, dla których organizowana jest andrzejkowa noc pełna zabaw i wróżb.

Dodaj komentarz

scroll to top