Sprzedaż nieruchomości w Warszawie – na co zwracać uwagę?

Sprzedaży nieruchomości w Warszawie (i nie tylko) można dokonać w dwóch najpopularniejszych formach: poprzez zbycie jej na rzecz osoby prywatnej lub do firmy, która zajmuje się skupem mieszkań. Na którą z form się zdecydować i na co zwrócić uwagę?

Czas – czy ma znaczenie?

To jedna z podstawowych kwestii, które powinniśmy przemyśleć, jeśli planujemy sprzedaż nieruchomości na terenie Warszawy. Jeżeli ma on duże znaczenie – strony takie jak kupujemym.pl są w stanie zadeklarować zakup lokalu w bardzo krótkim czasie. Zazwyczaj nie przekracza on maksymalnie 2-3 dni roboczych, a duża część firm deklaruje wręcz, że wyda decyzję wraz z propozycją ceny w ciągu 24h.

To duże udogodnienie i ułatwienie dla osób, które chcą szybko sprzedaż lokal, na przykład ze względu na konieczność natychmiastowego pozyskania gotówki lub ze względu na pilny wyjazd. W takiej sytuacji nie trzeba bowiem czekać, aż potencjalny kupujący uzyska kredyt (co może potrwać nawet kilka miesięcy!). Dodatkowo, zachodzi ryzyko, że osoba fizyczna po prostu nie otrzyma kredytu, a co za tym idzie – cały proces sprzedaży zostanie wstrzymany na okres kilku-kilkunastu tygodni bez uzyskania efektu końcowego w postaci sprzedaży lokum.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

Firmy o dużym doświadczeniu, jak KupujemyM, są w stanie udzielić pewnych oraz rzeczowych informacji. Kontakt z pracownikami nie jest utrudniony, a wycena jest szybka i konkretna. Poszukując firmy, której sprzedamy lokum, warto rozesłać zapytanie w kilka miejsc i sprawdzić, które z nich udzielą odpowiedzi – i jak długo to zajmie.

Jeśli już na etapie wstępnych rozmów czy rozwiewania wątpliwości pojawiają się utrudnienia, lepiej zdecydować się na współpracę z innym podmiotem. Może się bowiem okazać, że dalszy ciąg jest jeszcze trudniejszy – w tym również pozyskanie środków, a przecież w sprzedaży lokalu firmie zajmującej się skupem mieszkań chodzi o to, by środki były dostępne możliwie szybko. Dlatego też jeśli nie mamy pewności, jaką firmę wybrać – spróbujmy wysondować kilka, zadając im nurtujące nas pytania w formie telefonicznej lub mailowej.

Dodaj komentarz

scroll to top