Znajdź cichą przystań nad jeziorem

Polacy w tym roku najchętniej wybierają wakacje w kraju. Doceniają różnorodność naszego krajobrazu, przystępne ceny oraz bezpieczeństwo. Choć pierwszym wyborem dla wielu są góry lub morze, warto sprawdzić również mniej popularne kierunki, takie jak te znajdujące się w województwie Lubuskim. Przewagą regionu jest bardzo czyste powietrze, lasy, wiele akwenów wodnych oraz innych atrakcji. Turyści odnajdą tam ciszę, spokój oraz bogatą faunę i florę. Więcej niż połowę województwa zajmują lasy z obszarami cennymi przyrodniczo. Znajduje się tu również ponad 500 czystych jezior.

Jedną z większych atrakcji jest Jezioro Sławskie, a więc największy akwen wodny w województwie Lubuskim, stąd potoczna nazwa „Śląskie morze”. Wschodnie brzegi są pagórkowate, przechodzące w duże pola piaskowe. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona – tworzy półwyspy, zatoki i zatoczki. To idealne miejsce zarówno na weekendowy, krótki wypad jak i na pełne wakacje.

Domki nad Jeziorem Sławskim

Najwygodniejszą formą wypoczynku z pewnością są domki, które możemy w tym miejscu wynająć. Wyglądają uroczo zarówno z zewnątrz (są drewniane) jak i  wewnątrz. Zmieści się w nich czteroosobowa rodzina lub grupka przyjaciół. W cenie jest pełne wyposażenie, czyli łazienka i aneks kuchenny. Wynajmując taki domek letniskowy nie musimy się obawiać o pogodę, bo nawet w deszczowe dni możemy urządzić sobie ciekawą wycieczkę po okolicy, a następnie wrócić w przyjemne i ciepłe zacisze. Znacznie obniża koszty wypoczynku możliwość przyrządzenia sobie śniadań, obiadów i kolacji. Tak więc za stosunkowo niewielką cenę zapewniamy sobie maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Atutem wynajęcia domku jest również większa izolacja od innych, niż ma to miejsce w przypadku namiotu czy przyczepy kempingowej. Większość czasu możemy spędzić w gronie najbliższych osób, choć oczywiście znajomość z sąsiadami jest również możliwa. Więcej szczegółów na temat tego typu noclegów można znaleźć na stronie https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/domki-jezioro-slawa/.

A co jeszcze warto wiedzieć na temat samej okolicy? Wiele przydatnych informacji znajdziemy pod linkiem https://www.wjozefowie.pl. Warto podkreślić, że przyjemny wypoczynek znajdą tam nie tylko miłośnicy kąpieli i leśnych wycieczek, ale też wędkarze, grzybiarze i żeglarze. Atrakcją samą w sobie jest też dobrze zaprojektowane nabrzeże, które obejmuje pomost, stoliki pod zadaszeniem strzechy, ładną plażę, miejsce do zabaw z dziećmi i liczne punkty gastronomiczne.

W Sławie można również skorzystać ze spływu kajakowego i windsurfingu. Co ważne, mimo wielu zalet, nie jest to miejsce zbytnio oblegane, co sprzyja pełnemu wyciszeniu po codziennej gonitwie. W okolicy znajduje się wieża widokowa Joanna, wysoka na 40 metrów i posiadająca dwie platformy widokowe. Z jej konstrukcji możemy podziwiać bory sosnowe, Jezioro Sławskie i pobliskie miejscowości.

Podsumowując, Józefów, to kierunek wakacyjny, który warto obrać, jeśli jesteśmy miłośnikami przyrody, ciszy i sportów wodnych. To doskonałe miejsce dla  wszystkich: samotników, emerytów, rodzin z dziećmi i grup przyjaciół.

Dodaj komentarz

scroll to top