Drzwi mroźnicze – odpowiednio zabezpiecz swój towar

Czy zauważyłeś, że Twój towar zbyt szybko traci na świeżości? Nie możesz sobie poradzić z zachowaniem stałej ujemnej temperatury w mroźni? Masz wrażenie, że do Twojej komory dostaje się powietrze z zewnątrz? Najwyższy czas by wymienić drzwi mroźnicze.

Czym się charakteryzują drzwi mroźnicze?

W zależności od warunków panujących wewnątrz pomieszczenia, a także ze względu na szerokość przejść, stosuje się różnego rodzaju drzwi mroźnicze. Płat drzwiowy wykonany jest z materiałów i tworzyw takich, jak stal nierdzewna, blacha z materiału kwasoodpornego, lub z aluminium.

Drzwi mroźnicze wykorzystuje się do pomieszczeń o temperaturze nawet do -50 stopni Celsjusza, które mają służyć do szczelnego zamrażania towarów przetwórstwa spożywczego. Drzwi mroźnicze mogą być jednoskrzydłowe, charakteryzujące się grubością jednego skrzydła od 10 do 15 cm. Drzwi jednoskrzydłowe stosuje się w pomieszczeniach nieprzekraczających temperatury -35 stopni Celsjusza i posiadają specjalną listwę grzewczą zamieszczoną w ościeżnicy oraz progu, która zapobiega przymarzaniu.

Drugim rodzajem, są drzwi mroźnicze dwuskrzydłowe, cechujące się tym samym co drzwi jednoskrzydłowe, lecz stosowane są do szerszych przejść komory mroźniczej.

Jak znaleźć profesjonalne drzwi mroźnicze?

W zależności od tego jaką komorę mroźnicza posiada nasz zakład, a także na jaką skalę produkujemy wyroby spożywcze, proces przechowywania towaru musi być niezmienny. Profesjonalna firma z zakresu urządzeń i akcesoriów chłodniczych, nie tylko posiada w swojej ofercie niezbędne narzędzia do szczelnego przechowywania towarów, ale także oferuje usługi związane z montażem oraz serwisem urządzeń chłodzących. Z takich usług możemy skorzystać decydując się na współpracę z firmą NIRO-TECH. Sklep internetowy firmy NIRO-TECH, oferuje wysokogatunkowe drzwi do chłodni, mroźni, a nawet drzwi specjalistyczne wykorzystywane do pomieszczeń laboratoryjnych. Oprócz tego doradzą w sprawie sprzętu wyposażenia pomocniczego, zaoferują dogodny i sprawdzony system transportu podwieszanego, jak również pomogą wybrać niezbędne maszyny do przetwórstwa spożywczego, które sprawdzą się w twoim zakładzie.

Drzwi mroźnicze – jak zachowują swoją szczelność?

Specjalistyczne drzwi mroźnicze do mroźni przemysłowych posiadają wszystkie funkcje niezbędne do zachowania niezawodnej szczelności komory. Przede wszystkim, drzwi wypełnione są specjalną pianką poliuretanową, która szczelnie zamyka wszystkie możliwe dojścia powietrza i innych substancji z zewnątrz, a swoje działanie gwarantuje przez kilka lat. Drzwi mroźnicze posiadają specjalną listwę grzewcza znajdującą się w ościeżnicy i w progu. Listwa ma za zadanie ogrzewać drzwi tak, aby nie ulegały przymarzaniu i mimo bardzo niskich temperatur, mogły swobodnie się otwierać. Dodatkowym atutem drzwi mroźniczych jest klamka ze stali nierdzewnej zamontowana po obu stronach drzwi, a także system bezpieczeństwa w razie zatrzaśnięcia się w mroźni od środka. Taki system pozwala na automatyczne otworzenie się drzwi lub możemy się posłużyć klamką zamontowaną od wewnętrznej strony.

Dodaj komentarz

scroll to top