Części samochodowe – prosty sposób na upiększenie samochodu

Przychodzi taki moment, że spoglądamy na nasz samochód i chcielibyśmy coś w nim zmienić, tchnąć w niego trochę życia. Chipujemy silnik, zmieniając jego moc, co życia zapewne dodaje, ale spoglądamy znowu i… widzimy dokładnie to samo. Jest na to jeden sposób, czyli części samochodowe. Części? Tak chodzi tu o części, które zmienią jego zewnętrzny wygląd. Wiele osób widzi w tym momencie tzw. wiejski tuning i mówi stanowcze „nie”. Zresztą mówi stanowcze „nie” także tuningowi, który jest po prostu bardzo drogi. Jest jeszcze trzecie „nie”, czyli niechęć do przesadnej zmiany wyglądu samochodu, która ma się objawiać np. nadmiernym (według spoglądającego) ospojlerowaniem. 

Tutaj może się pojawić jednak także jedno „tak”. I będzie odpowiedzią na propozycję zamontowania nowych elementów, tyle że bardziej dyskretnych. Może wśród nich być także i mały spojler na dachu lub na klapie bagażnika, ale mogą to być także części samochodowe, które w ogóle nie zmienią kształtu naszego samochodu. Zawsze należy rozważyć zamontowanie nowych felg. Dzięki nim każda szara samochodowa myszka może zmienić się w rasowy wóz. Pójdźmy dalej tropem zmian. Zmieńmy nasze czarne plastikowe lusterka na takie w kolorze nadwozia lub błyszczące polerowanym aluminium. To samo możemy zrobić z klamkami i pasami na drzwiach. Także zderzaki możemy zmienić na takie w kolorze naszego samochodu. Jeśli nam to odpowiada, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby dołożyć także aluminiowe ramki wokół szyb. Nie musimy się zresztą ograniczać tylko do wyglądu zewnętrznego. Montaż/wymiana tego typu części dotyczy także wnętrza, w nim też będziemy mieć spore pole do popisu. Ramka prędkościomierza itp., gałka zmiany biegów, klamki. Tutaj dochodzi jeszcze możliwość wymiany tkanin itp. 

Tym prostym sposobem możemy naprawdę dużo, a zarazem całkiem dyskretnie zmienić i na pewno nie zostać posądzonym o wiejski tuning. Jest to sposób, dzięki któremu możemy sprawić, że nasz samochód otrzyma elementy, które posiada jego bogatsza wersja wyposażenia, ale też takie, których żadna z wersji nie oferuje. I nie wydamy na to fortuny, a wręcz przeciwnie, bo akurat te części samochodowe należą do tych tańszych, a wiele z nich zamontujemy samodzielnie.

Dodaj komentarz

scroll to top