Czy warto skorzystać z usług zarządcy nieruchomości? Kto może skorzystać z oferty?

Czy warto skorzystać z usług zarządcy nieruchomości? Co powinna obejmować taka usługa? Kiedy warto zainteresować się tą tematyką i dlaczego? Firmy zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami oraz wspólnotami mieszkaniowymi oferują swoje usługi przede wszystkim właścicielom mieszkań (także nieruchomości komercyjnych), lokali mieszkalnych i użytkowych. Bez względu na to, czy posiadasz prywatny lokal mieszkalny, czy komercyjną nieruchomość (np. biuro), oferta specjalistów może Cię zainteresować.

Oferta dla nieruchomości mieszkalnych

Usługi świadczone przez przedsiębiorstwa tego typu to zwykle oferta kompleksowa i przemyślana, tak aby klient nie musiał się praktycznie niczym przejmować. Oferta specjalistów składa się bardzo często z między innymi obsługi technicznej nieruchomości. Wówczas klient płaci firmie za: wykonywanie przeglądów budowlanych, usługę bieżącej konserwacji mieszkania, drobne naprawy i regulacje, reperowanie hydrauliki i urządzeń elektrycznych nieruchomości, a nawet pogotowie lokatorskie – często dostępne całą dobę (24h).

Właściciel mieszkania ma więc do dyspozycji stała pomoc w zakresie obsługi technicznej nieruchomości. Wszystkie mniejsze lub większe naprawy wykonywane są błyskawicznie, ale co ważne, fachowo i profesjonalnie. Firm z sektora zarządzania i administrowania nieruchomościami zatrudniają wykwalifikowanych oraz doświadczonych pracowników, którzy każdego dnia dokonują ważnej obsługi technicznej nieruchomości.

Usługi dla lokali komercyjnych

Jeżeli posiadasz biuro lub wykorzystujesz swoją nieruchomość w inny komercyjny sposób, to dokładnie wiesz ile uwagi należy poświęcić temu obiektowi. Firmy zajmujące się zarządzaniem i administrowaniem w ramach świadczonych usług oferują między innymi:

  • kontrolę i nadzór nad utrzymaniem nieruchomości w czystości i estetyce,
  • organizowanie i dokonywanie drobnych napraw czy konserwacji
  • remonty, przeglądy budowlane,
  • kontrole
  • i wiele więcej.

Warto zaznaczyć, iż korzystając z oferty wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, często Klient ma także dostęp do usługi finansowo-księgowych. Procesy składające się na ten sektor oferty to między innymi: naliczanie czynszów, windykacja należności, czy analiza ekonomiczna opłacalności inwestycji.

Czy warto skorzystać z oferty specjalistów?

Z pewnością tak – oznacza to ogromną oszczędność czasu i nerwów, a wykonana usługa jest świadczona przez osoby odpowiednio przeszkolone i zaznajomione z tematyką nieruchomości, obsługi technicznej, czy usług księgowych. Firmy świadczące usługi w zakresie zarządzania i administrowania nieruchomościami posiadają kompleksowo dobraną kadrę, która składa się na kilka sektorów. Każda osoba lub grupa odpowiedzialna jest za inne działania, dlatego działają szybko, potrafią się zorganizować, a Twoja nieruchomość objęta jest wartościową opieką (często nawet całą dobę).

Dodaj komentarz

scroll to top