Leczenie blizn potrądzikowych- jak wygląda?

Leczenie blizn potrądzikowych to jedna z metod, aby pozbyć się nieestetycznych zmian na skórze. Problem blizn dotyka w różnym stopniu prawie wszystkich osób, które w pewnym okresie swojego życia zmagały się ze stanami zapalnymi skóry. W jaki sposób można pozbyć się nierówności skóry i odzyskać jej gładki wygląd?

Blizny potrądzikowe Gdańsk – leczenie nieestetycznych zmian

Blizny potrądzikowe są konsekwencją walki skóry ze stanem zapalnym. Gdy na skórze pojawia się wyprysk, rozpoczyna się proces gojenia. W głębszych warstwach uszkodzenia uzupełniane są tkanką ziarniniującą. Pojawiają się również włókna kolagenowe, które z czasem układają się w sposób wysoce uporządkowany. W końcowym etapie działania enzymu kolagenazy pozwala na absorpcję tkanek bliznowatych i zmniejszenie widoczności blizny. Proces ten może ulec zaburzeniu np. poprzez martwe komórki i bakterie, co pozostawia na skórze widoczne zmiany. Blizny potrądzikowe to w rzeczywistości pozostałości po nasilonych zapalnych stanach trądziku, które można podzielić na:

 • blizny zanikowe (zapadnięte),
 • bibułkowate (cienkie),
 • przymieszkowe (drobne i wypukłe),
 • przerostowe (guzowate),
 • keloidy.

Blizny potrądzikowe – wskazania

Blizny potrądzikowe warto zacząć leczyć jak najwcześniej, kiedy skóra jest najbardziej podatna na ingerencję z zewnątrz. W związku z tym warto udać się na konsultację po zakończonym leczeniu dermatologicznym, często to również lekarz dermatolog sugeruje leczenie za pomocą dostępnych metod medycyny estetycznej. Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest usunięcie głębokich blizn potrądzikowych. W większości przypadków tak, ale zawsze lekarz decyduje o formie leczenia, które może polegać między innymi na wypełnieniu kwasem hialuronowym lub tłuszczem.

Usuwanie blizn potrądzikowych – jakie zabiegi wybrać?

Decydując się na usuwanie blizn po trądziku warto zapoznać się z dostępnymi metodami i wybrać jedną z nich:

 • Laser Harmony XL Pro iPixel. Skóra poddawana jest działaniu mikrowiązek lasera, które powodują w skórze mikrouszkodzenia, stymulując skórę do samodzielnej odbudowy,
 • Laser Harmony XL Pro Clearlift to laser frakcyjny nieablacyjny. Działa punktowo, nie uszkadzając naskórka. Wyrównuje powierzchnię skóry, ujędrnia ją i zagęszcza,
 • Laser frakcyjny CO2 Smart Xide2 pobudza skórę do intensywnej przebudowy
 • peelingi chemiczne normalizują pracę gruczołów łojowych, redukują zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia,
 • Mezoterapia igłowa. Narusza barierę skóry, a jednocześnie wprowadza pod skórę koktajl odżywczy,
 • Dermapen na blizny potrądzikowe nakłuwa obszar zabiegowy, wprowadzając substancje odżywcze.

Usuwanie blizn potrądzikowych Gdańsk – Clinica Cosmetologica umów się na bezpłatną konsultację z kosmetologiem.

Leczenie blizn potrądzikowych – efekty i pielęgnacja

W leczeniu blizn konieczne jest współdziałanie dermatolog i kosmetologa, którzy wzajemnie uzupełniają swoje metody. Skuteczne jest również połączenie kilku metod. Efekty są widoczne zwykle po kilku zabiegach ustalonych w serii. Niemniej jednak pierwsze efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. W całym procesie niezwykle ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry, która wpływa na utrzymanie efektów zabiegu. W związku z tym należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry, jej regularne złuszczanie, jak i unikanie czynników, które nasilają powstawania zmian o charakterze zapalnym.
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Gdańsk – sprawdź efekty:

Podsumowanie

Podsumowując, leczenie blizn potrądzikowych u kosmetologa jest jedyną opcją, aby pozbyć się nieestetycznych zmian i zadbać o jędrną, gładką skórę.

FAQ

1. Czy leczenie blizn potrądzikowych jest bolesne?
Nie, większość zabiegów jest całkowicie bezbolesnych, co powoduje, że wykonywane są bez znieczulenia.

2. Czy leczenie blizn potrądzikowych jest odpowiednie dla osób w każdym wieku?
Tak, leczenie można podjąć w każdym wieku, choć najczęściej decydują się na nie osoby po 20. roku życia, po całkowitym wleczeniu trądziku.

3. Jak przebiega leczenie blizn potrądzikowych?
To zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. Leczenie dobierane jest na podstawie konsultacji z kosmetologiem i wywiadu z pacjentem, stanu jego skóry i głębokości zmian.

Dodaj komentarz

scroll to top