Szczecin: jak wygląda korzystanie z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny stał się niezwykle popularną i wygodną opcją, jeżeli chodzi o zdrowe odżywianie oraz zmianę stylu życia. Osoby, które nigdy nie zamawiały diety pudełkowej, mogą zastanawiać się, jak to wygląda. Wszystkiego się dowiesz, czytając ten artykuł. 

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to nic innego jak sposób odżywiania się. W tym przypadku to catering dietetyczny zajmuje się przygotowywaniem zbilansowanych posiłków oraz dostarczeniem jedzenia (zapakowanego w pojemniki) pod drzwi podanego adresu. Firmy cateringowe oferują różne rodzaje diet jak np. zbilansowaną, wegańską, bezglutenową czy na dieta przy hashimoto.  Dzięki temu można wybrać dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb, preferencji życiowej czy aktywności fizycznej. 

Czasem warto też zamówić catering dietetyczny — same obiady. W zależności od wielu zmiennych, ich kaloryczność zaczyna się od 1000 kcal do nawet 4000 kcal. Często zainteresowani dietą pudełkową zastanawiają się, czy catering dietetyczny można wrzucić w koszty? Tak, o ile udowodnimy, że jest on niezbędny do efektywnej pracy.

Jak zamówić catering dietetyczny? 

Cały proces zamawiania przebiega online. Wybieramy dietę, która nas interesuje następnie jej kaloryczność oraz zaznaczamy ilość dni lub tygodni dostarczanej diety. Niektóre firmy oferują możliwość zaznaczenia konkretnej godziny, choć najczęściej jest o przedział czasowy np. między 2:00 a 6:00 rano. Następnie opłacamy nasze zamówienie i czekamy, aż dietetyczne jedzenie z cateringu zostanie dostarczone pod drzwi. 

Catering dietetyczny — próbna dieta na jeden dzień

Masz wybraną dietę, firmę cateringową i wszystko wskazuje na to, że firma jest godna uwagi, ale masz nadal wątpliwości? Powszechne jest to, że cateringi dietetyczne oferują wersję testową. Interesujący nas rodzaj diety zamawiamy na jeden lub dwa dni (często taniej niż w standardowej cenie) i możemy sprawdzić, czy jedzenie jest świeże oraz smaczne, czy dostawa odbyła się zgodnie z ustaleniami i czy dania są sycące. Pomoże nam to zdecydować, czy chcemy dalej korzystać z usług danej firmy. Primate.diet oferuje możliwość przetestowania diety, jeśli szukasz cateringu dietetycznego w Szczecinie

Czy dieta pudełkowa jest skuteczna w odchudzaniu?

Dieta pudełkowa to popularny i bezpieczny sposób na utratę masy ciała. Dostajemy pełnowartościowe posiłki o określonej kaloryczności, co pomaga zachować kluczowy deficyt energetyczny w odchudzaniu. Utrata masy ciała to nie jedyne korzyści, płynące z diety pudełkowej. Nie tylko osiągniemy nasze cele sylwetkowe, ale również oszczędzamy czas na zakupach spożywczych oraz późniejszym gotowaniu. 

Warto zauważyć, że obniża się rachunek za gaz, prąd i światło, które byłoby używane do samodzielnego przygotowywania posiłków. Cateringi dietetyczne mają jeszcze tę zaletę, że każdego dnia dostaje się inne dania. Dzięki temu jest małe prawdopodobieństwo, że dieta nam się znudzi, a jej przestrzeganie będzie o wiele przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

scroll to top