Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny inaczej kawitacja, to zabieg oczyszczający naszą skórę. Do przeprowadzenia tego zabiegu stosuje się dźwięki o niskiej częstotliwości ( 18- 100 kHz). Przy wyższych częstotliwościach zjawisko kawitacji nie zachodzi.

Kawitacja to dosłownie z języka łacińskiego cavum – jama. Zachodzi ona pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega ona na szybkiej przemianie fazy ciekłej w gazową. Gdy dochodzi do zetknięcia się cieczy z ultradźwiękami wytwarzają się mikro pęcherzyki, które ulegają rozpadowi, podczas którego dochodzi do rozbicia zrogowaciałych komórek naskórka. Wraz ze złuszczeniem pozbywamy się tez nadmiaru sebum, bakterii oraz różnych zanieczyszczeń. Podczas zabiegu skóra musi być cały czas dobrze nawilżona, aby zjawisko kawitacji mogło zajść.

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo urządzeń do tego zabiegu. Począwszy od małych przenośnych bezprzewodowych bo wbudowane w kombajny kosmetyczne. Kawitację można wykonać samemu w domu, aczkolwiek zawsze lepiej udać się do specjalisty, który zrobi to profesjonalnie. 

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, odczuwamy tylko delikatną wibrację. Kawitacja to delikatny peeling działający tylko w obrębie naskórka, jednak dzięki dobrze oczyszczonej skórze pozwala na lepsze wchłonięcie się kremów czy serum. Jest idealnym zabiegiem przygotowawczym skórę lepsze wchłonięcie się składników aktywnych. Może być stosowany do każdego typu cery nawet z naczyńkami czy zmagającej się z trądzikiem różowatym. Peeling kawitacyjny może być wykonywany jako samodzielny kompletny zabieg. Zazwyczaj jednak wkomponowany jest w inny zabieg, wtedy wzmacnia jego działanie.

Jest to zabieg bezpieczny , ale istnieją również przeciwwskazania do jego wykonania. Główne przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego to:

  • ciąża
  • laktacja 
  • rozrusznik serca
  • duża niewydolność krążenia
  • zakażenia skóry
  • stany zapalne skóry
  • zakrzepowe zapalenie żył
  • nowotwór
  • metalowe implanty w ciele

Po peelingu kawitacyjnym należy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez około 2 tygodnie. Skóra pozbawiona martwego naskórka jest bardziej narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Brak stosowania filtrów może skutkować powstaniem przebarwień na skórze. Kawitacja to delikatne oczyszczanie skóry, dlatego można ją wykonywać dość często ( nawet co 7-10 dni).

Dodaj komentarz

scroll to top