Węgiel workowany to najlepszy wybór. Oszczędność połączona z wygodą

Węgiel workowany

Dlaczego warto kupować węgiel workowany? Co roku wiele osób zadaje sobie to pytanie, rozważając również produkty sprzedawane luzem. Choć te drugie mają zwykle nieco niższą cenę i bywają brane za oszczędniejsze rozwiązanie, w praktyce bardzo często generują szereg dodatkowych wydatków.

Ich minusem jest również wiele problemów, do których mogą doprowadzić – zarówno w kwestii transportu, jak i jakości czy przechowywania. Ekogroszek pakowany to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, które przyniesie użytkownikowi szereg korzyści, z których część osób może nawet jeszcze nie zdawać sobie sprawy. Mowa tu zarówno o kwestiach finansowych, jak i czysto użytkowych, których nie sposób nie docenić już po jednym pełnym sezonie grzewczym.

Ekogroszek workowany czy produkt sprzedawany luzem?

W Polsce oba te typu produktów cieszą się dużą popularnością, choć część ludzi wciąż głośno poleca luźny opał. Zwykle wiąże się to z przekonaniem, że jest on tym samym, co ekogroszek workowany dostępny w nieco wyższej cenie, więc po co przepłacać. Praktyka pokazuje jednak, że zakup tańszego produktu to tylko pozorna oszczędność, która na dodatek wiąże się z szeregiem problemów. Więcej szczegółów na ten temat przeczytać można również na stronie https://grzejemnieto.pl/wegiel-workowany-dlaczego-jest-lepszy-niz-ten-sprzedawany-luzem/.

Węgiel workowany to wygoda transportu i przechowywania

Przede wszystkim węgiel workowany nie brudzi. Opakowania są szczelne, dzięki czemu drażniący pył, którego trudno się pozbyć, pozostaje zamknięty. To ogromna wygoda i oszczędność czasu, który poświęcić trzeba na czyszczenie ubrań, podwórka i kotłowni w przypadku opału sprzedawanego luzem.

Druga kwestia dotyczy przechowywania produktów. Ekogroszek workowany można wygodnie układać nawet na niewielkiej przestrzeni. Nie rozsypuje się tak jak luźny opał i wygodnie umieszcza się go w piecu bez brudzenia wszystkiego wokół. Jego zaletą jest także to, że trzymać go można nawet na zewnątrz i nic mu nie zaszkodzi. Odpowiada za to zapakowanie go w grube i szczelne worki, doskonale chroniące produkt przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Szczelne worki na węgiel to również źródło wielu przydatnych informacji

Worek ekogroszku to jednak nie tylko ochrona przed deszczem, ale także cenne źródło najważniejszych informacji dotyczących opału. Przede wszystkim takie produkty ważone są na atestowanych wagach elektronicznych, klient może więc mieć pewność, że otrzymuje dokładnie tyle węgla, za ile zapłacił. Dokładność w tej kwestii wynosi do 0,5 kg, co jest fantastycznym wynikiem. W przypadku opału sprzedawanego luzem, nie ma możliwości sprawdzenia jego wagi po dostarczeniu go na miejsce. Prowadzić to może do nadużyć ze strony nieuczciwych sprzedawców.

Ekogroszek pakowany to także jeszcze jedna zaleta – jasne i czytelne właściwości produktu. Znajdują się na workach, łatwo więc zweryfikować je ze stanem faktycznym. W przypadku niezgodności lub opału słabej jakości, który nie spełnia swojej funkcji we właściwy sposób, użytkownik może zgłosić reklamację i domagać się swoich praw. W przypadku produktów luźnych taki scenariusz jest praktycznie niemożliwy do zrealizowania.

Węgiel w workach pozwala na ogromne oszczędności

Ostatnia kwestia – dla wielu klientów najważniejsza – to oszczędności, jakie przynosi kupowanie węgla w workach. Ma on nieco wyższą cenę, ale za to bardzo długo zachowuje swoją jakość i nie wietrzeje nawet w przypadku trzymania go na świeżym powietrzu. Produkty sprzedawane luzem w ciągu około 2 miesięcy stracić mogą nawet do 30% kaloryczności. Zwykle opał kupuje się na cały sezon z góry, a takie osłabienie właściwości zwiększa jego zużycie. Doprowadzić to może do tego, że zapasy okażą się niewystarczające. Dokupowanie węgla w środku sezonu wiązać się natomiast może z większymi wydatkami, wynikającymi z wyższych cen.

Łącząc ten aspekt ze stratą czasu na przerzucanie luźnego opału, czyszczenie podwórka oraz malowanie kotłowni (lub kosztami opłacenia pracowników, którzy się tym zajmą), węgiel w workach okazuje się korzystniejszym rozwiązaniem. Oczywiście nie można zwracać w tej kwestii uwagi wyłącznie na cenę, jednak osoby liczące na oszczędność wynikającą z kosztu zakupu towaru sprzedawanego luzem, mogą być bardzo rozczarowane.

Dlaczego warto wybierać ekogroszek pakowany?

Worek ekogroszku to nie tylko wygoda i oszczędność – to również prawdziwa troska o środowisko. Wybierając wysokiej jakości produkty, liczyć można na ich wysoką kaloryczność. Oznacza to, że do dostarczenia odpowiedniej ilości energii spalić trzeba stosunkowo niewiele opału. Przekłada się to na emisję mniejszej ilości szkodliwych substancji niż w przypadku spalania innego rodzaju surowców.

Decydując się na zakup ekogroszku workowanego, warto też pamiętać o tym, że surowiec też dostępny jest bez najmniejszego problemu o każdej porze roku. Jakie to skutki przynosi w praktyce? Wiosną czy latem łatwiej znaleźć dobrej jakości opał i często dostępny jest w przystępniejszych cenach. W ten sposób również można na nim zaoszczędzić o wiele więcej, niż zamawiając go zaraz przed zimą, gdy zainteresowanie jest największe, a sprzedawcy windują ceny.

Dodaj komentarz

scroll to top