Żaluzje drewniane – nowoczesny i stylowy sposób na osłonę okien

Żaluzje drewniane to coraz popularniejszy sposób na osłonę okien oraz aranżację wnętrza. Pełnią doskonałą rolę zacieniającą, a jednocześnie są nowoczesną ozdobą mieszkania, nadając stylu i szyku w mieszkaniu. Czym kierować się przy wyborze żaluzji drewnianych? Sprawdź czym charakteryzują się żaluzję i do jakich aranżacji pasują.

Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane to solidna i wytrzymała osłona okienna, gwarantująca elegancki i nowoczesny efekt wizualny. To doskonała alternatywa dla ciężkich firan, czy rolet. Dzięki możliwości regulacji przepływu światła w jednej chwili możemy zaciemnić lub rozjaśnić pomieszczenie. W przeciwieństwie do innych osłon okiennych żaluzje, ustawione w pozycji dziennej, przepuszczają pomiędzy lamelami naturalne promienie światła i nie ograniczają widoczności zza okna. Jednocześnie regulacja lameli pozwala na ograniczenie przepływu światła z zewnątrz, chroniąc przez przegrzewaniem się pomieszczenia oraz rażącym słońcem zza okna.

Rodzaje żaluzji drewnianych – na co zwrócić uwagę?

Kupując żaluzje drewniane należy najpierw sprawdzić wymiar okna. W marketach i sklepach z wyposażeniem domu możemy zakupić uniwersalne żaluzje o standardowym rozmiarze. Na większe i niestandardowe okna warto wybrać żaluzje na wymiar. Wówczas dopasujemy je dokładnie do wymiaru otworu okiennego, a przy tym możemy także skonfigurować poszczególne elementy na indywidualne zamówienie.

Wybierając żaluzje zwróć uwagę na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Na rynku dostępne są najbardziej efektowne oraz wytrzymałe żaluzje drewniane, oraz nieco lżejsze i wykonane z delikatniejszego materiału żaluzje bambusowe. Charakteryzują się niejednorodną strukturą i jaśniejszą kolorystyką.

Żaluzje drewniane występują w dwóch szerokościach lameli: 25 i 50 mm. Szerokie lamele doskonale pasują do pełnych, nowoczesnych pomieszczeń i optycznie powiększają okno i pomieszczenie. Wąskie lamele są dużo lżejsze i pasują do niewielkich okien, np. w kuchni lub łazience. Zwróć uwagę na wagę i wymiar żaluzji, szczególnie biorąc pod uwagę to, ile miejsca zajmą po złożeniu. Żaluzje możemy montować do ramy okiennej (żaluzje 25 mm), do wnęki okiennej, ściany lub sufitu. Montując żaluzje w wnęce należy liczyć się z tym, że zablokowana zostanie możliwość otwarcia okna. To rozwiązanie znakomicie sprawdzi się natomiast w przypadku panoramicznych okien fix.

Żaluzje drewniane w nowoczesnych wnętrzach

Do jakich wnętrz pasują żaluzje drewniane? Ze względu na uniwersalny charakter drewna żaluzje drewniane sprawdzą się niemal w każdej aranżacji. Szczególnie dobrze komponują się w nowoczesnych wnętrzach loft, mieszkaniach w stylu skandynawskim lub boho. Żaluzje drewniane można dopasować do koloru mebli, lub zrobić z nich oddzielną samoistną ozdobę salonu. Dzięki efektywnej kolorystyce drewna świetnie wyglądają w towarzystwie czarnych, białych lub szarych dodatków.

Żaluzje drewniane to świetna ozdoba i dekoracja pomieszczenia. Znakomicie sprawdzą się w salonie, sypialni, ale także łazience i kuchni. Tu uniwersalna osłona okienna, którą z powodzeniem możemy zastosować w całym domu, wprowadzając w nim spójny i jednolity styl.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Dodaj komentarz

scroll to top