Zabezpieczenie butelek w transporcie

Branże alkoholowe oraz spożywcze, które wysyłają do swoich klientów wina, trunki alkoholowe, przetwory owocowe, a więc wszystko to, co zostało zamknięte w butelce lub słoiku, doskonale wiedzą, że transport oraz zabezpieczenie produktu w czasie transportu to podstawa.

W tym celu wykorzystywane są różnego typu wypełniacze, których zadaniem jest ochrona towaru w czasie realizacji zamówienia. Wśród popularnych wypełniaczy możemy wyróżnić:

  • Poduszki wypełnione powietrzem
  • Filię bąbelkową
  • Mata wypełniona powietrzem
  • Papier bąbelkowy
  • Papier ponacinany ze strukturą plastra miodu
  • Wypełniacze typu chips
  • Skropak
  • Papier do wypełniania
  • Flopak
  • Chrupki styropianowe

Nie wszystkie wymienione wypełniacze są jednak w pełni ekologiczne. Z pewnością do przyjaznych środowisku zaliczymy wszystkie wypełniacze papierowe oraz skropak, który choć przypomina chrupki styropianowe, to jest zupełnie inny w strukturze oraz pod względem biodegradacji.

Zabezpieczenie butelek w transporcie

Nie każdy z wymienionych wcześniej wypełniaczy sprawdzi się jako zabezpieczenie butelek w transporcie. Niestety przez swoje właściwości i objętość nie każdy jest w stanie zapewnić stabilność podczas przewozu dużej ilości szklanych butelek w jednym załadunku. Jakie zatem wybrać ekologiczne zabezpieczenie butelek? Istnieje rozwiązanie tego problemu, a mianowicie tekturowe rękawy zabezpieczające butelki. Nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie niwelują obijanie się o siebie butelek w transporcie. Sprawdzą się podczas hurtowych zakupów, a także w zakupach detalicznych dedykowanych klientowi indywidualnemu. Jedno jest pewne, ekologiczne zabezpieczenie butelek typu rękaw, jest wielorazowe i podlega recyklingowi. Rękawy można używać tak długo, jak długo spełniają swoją rolę. W dodatku same w sobie wyglądają bardzo efektownie i nawet zapakowana w nie butelka wygląda zacnie.

Inną formą zabezpieczenia butelek podczas transportu jest papier do wypełniania. Stosowany jest wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie lub nie chcemy zastosować poduszek z powietrzem. Dzięki niemu wypełnimy puste przestrzenie w kartonie i oddzielimy butelki od siebie. Podobnie jak rękawy papierowe, papier do wypełnienia, należy do dosyć tanich wypełniaczy i jest całkowicie ecofriendly. Podobne właściwości posiada papier nacinany na kształt plastra miodu, jednak naszym zdaniem jako ekologiczne zabezpieczenie butelek najlepiej sprawdzają się rękawy tekturowe, zarówno pod względem ochronnych, jak i estetycznym.

Dodaj komentarz

scroll to top