Fototapety z grafitti i street artem ożywią Twoje wnętrze

Grafitti zazwyczaj kojarzy nam się z wandalizmem, oszpeconymi budynkami, hasłami, których nie mamy ochoty czytać, wulgaryzmem i brakiem estetyki. Mało kto patrzy na ten rodzaj wyrażania siebie jako na sztukę. Bo gdyby dać Ci do ręki spray, nawet ten najbardziej kolorowy, to umiałbyś stworzyć z niego postać, budując odpowiednie cienie i rysy twarzy, dłoni czy innych części ciała? Nie. Nie każdy umie i może to zrobić.

Talent vs rzeczywistość

Grafitti i i street art to sztuka i umiejętność, której wielu nie docenia. Nie ma tutaj jasno określonych metod działania, wybranych technik, materiałów czy miejsca, w którym się tworzy – każdy artysta działa na własną rękę, tworząc co chce i gdzie chce. Być może dlatego przechodzimy obok takich dzieł sztuki z dystansem i bez zachwytu, ponieważ powstają w przestrzeniach wspólnych i są oderwane od ogólnego stylu architektury danego miejsca.

Niektóre firmy i marki wykorzystują ten rodzaj zdobnictwa w swoich budynkach dając tym samym upust artyzmu chętnym uprawiającym to nietypowe hobby. Przykładem może być tutaj wrocławski Sky Tower, którego jedno z przejść pokrywają kolorowe malunki ścienne, czyniąc długi korytarz o wiele przyjemniejszym do pokonania.

Grafitti i street art w Internecie

Inaczej ma się sprawa z grafitti i street artem w zasobach online. Tutaj wykonane prace trafiają do grona odbiorców, które idealnie czują klimat wykonywanych prac i nikt nie ma poczucia, że cos nie pasuje, albo zostało zniszczone i pozbawione pierwotnego wyglądu. W taki sposób powstało mnóstwo inspiracji dla świata rzeczywistego. Fototapety z grafitti i street artem (zobacz tutaj https://sklep.foteks.pl/fototapety-73-street-art-grafitti.html) idealnie odzwierciedlają uliczne grafitti, a koneserzy tego rodzaju sztuki mogą cieszyć się kolorowymi wydrukami na swoich domowych ścianach.

Jak wykorzystać fototapety z grafitti i street artem w mieszkaniu?

Kolorowe wydruki fototapet z grafitti idealnie wpasują się w przestrzenie pastelowe, jasne, modernistyczne i minimalistyczne. Te kolorowe, fikuśne i niekiedy trudne do rozszyfrowania hasła, litery i słowa ożywią Twoje wnętrze dodając nieco ciepła i nowoczesności. Będą bazą do budowania akcentu kolorystycznego w wielu barwnych dodatkach, a wszystko połączone razem stworzy spójną całość.

Fototapety z grafitti i street artem nadają się również do pokojów młodzieżowych. Nie tylko te pełne żywych barw i kolorów napisy, ale różnego rodzaju postacie, niekiedy przedstawione w zabawny i humorystyczny sposób, niczym te które młodzież może znać z komiksów.

Jeżeli masz w mieszkaniu dużo wolnej przestrzeni, możesz swobodnie łączyć różne schematy kolorystyczne, stawiając naprzemiennie na barwne i żywe akcenty oraz pastelowe i stonowane dzieła. Dzięki wielu różnym graffitowym wzorom dostępnym w sklepie Foteks dobierzesz każdy rozmiar wydruku, kolor, styl i będziesz mógł cieszyć się tą niebanalną sztuką w swoim wnętrzu.

Dodaj komentarz

scroll to top