Zdrowe przekąski na diecie odchudzającej

Niby przyzwyczaiłeś się już do swojej nowej diety odchudzającej, ale mimo tego cały czas masz ochotę na niej podjadać? 

To normalne, zwłaszcza jeśli do tej pory zawsze po obiedzie jadałeś jakiś solidny deser, a podczas przerwy w pracy częstowałeś wszystkich wokół i samego siebie kupowanymi ciasteczkami bądź paluszkami. 

Tych nawyków nie musisz jednak całkowicie zmieniać. Wystarczy bowiem, że od teraz zaczniesz sięgać wyłącznie po zdrowe przekąski ze sklepu. 

Jeszcze lepiej zrobisz, gdy spróbujesz przygotowywać je sobie sam. 

Postaw na zdrowe przekąski

Zanim jednak to uczynisz, oprzyj się na gotowych produktach ze sklepów, które możesz kupić w każdej chwili, nawet w trakcie drogi do pracy.

Aby uzyskać pewność, że dany zbożowy batonik czy białkowa czekolada rzeczywiście jest wyrobem dietetycznym, który nie zaburzy twoich efektów, zawsze patrz na jego skład oraz przede wszystkim na jego tabelę z podanymi wartościami odżywczymi. 

Najbardziej interesująca będzie dla ciebie kolumna z podaną wartością energetyczną. Inaczej mówiąc są to kalorie, które decydują o tym, czy dany produkt okaże się dla ciebie tuczący. 

Przyjmij więc zasadę, że kupujesz tylko te zdrowe przekąski, które zawierają nie więcej niż 150 kcal. Wbrew pozorom takich produktów jest całkiem sporo. 

Pamiętaj jeszcze, by zainteresować się nie tylko ich kalorycznością, ale także i rozkładem makroskładników – im więcej białka i mniej tłuszczu oraz cukru, tym lepiej.

Jeszcze lepiej zrobisz, gdy zdrowe przekąski ze sklepu zastąpisz całkowicie tymi domowymi. Przejmiesz wtedy kontrolę nad ich składem i wartościami odżywczymi. 

Będziesz mógł uwzględnić w nich te wszystkie składniki, na których najbardziej ci zależy i które chciałbyś dodatkowo wprowadzać do swojego organizmu. 

Jeżeli bowiem nie tylko się odchudzasz, ale jeszcze do tego ćwiczysz i pracujesz nad swoją sylwetką, chcąc budować tkankę mięśniową, powinieneś tworzyć głównie zdrowe przekąski o wyższej zawartości białka, a jeżeli nie jesz mięsa to sprawdź wegańskie źródła białka tu: https://doktorfit.edu.pl/wege-zrodla-bialka/ 

Uzupełniaj je odżywką białkową lub orzechami czy masłem orzechowym. Dzięki temu zawsze będą one zawierać nieco więcej protein.

Dodaj komentarz

scroll to top