Pomysły na przytulny balkon

Prywatna przestrzeń na zewnątrz to marzenie większości ludzi mieszkających w blokach – nawet jeśli jest to tylko mały balkon. Jeśli masz szczęście, że masz balkon, to powinieneś jak najlepiej to wykorzystać. Oznacza to więcej niż rozkładanie krzesła ogrodowego. Niezależnie od tego, jak mały jest Twój balkon ma w sobie duży potencjał projektowy. Szukasz pomysłów na balkon? Może spodoba Ci się któryś z poniższych pomysłów.

Zainwestuj w mały stolik
Do porannej kawy na balkonie wystarczy stół w kawiarni i krzesło. Wybierz taki, który łatwo się składa, aby w razie potrzeby móc go przechowywać.

Zainstaluj wbudowane siedzenia
Zmaksymalizuj powierzchnię dzięki wbudowanym siedzeniom. Nigdy nie będziesz musiał się martwić, że silne wiatry przewrócą twoje meble – lub, co gorsza, w ogóle zdmuchną je z balkonu.

Wprowadź zieleń
Wypełnij swój balkon donicami wypełnionymi bujnymi roślinami, aby stworzyć wrażenie podwórza, o którym zawsze marzyłeś. Dodaj zioła, aby Twój balkon pachniał tak dobrze, jak wygląda.

Wybierz poduszki podłogowe
Nie ma potrzeby inwestowania w meble ogrodowe – zwłaszcza jeśli tylko wynajmujesz. Zdobądź kolorowe i wygodne poduszki podłogowe, które mogą pełnić podwójną funkcję w środku.

Dodaj wzór za pomocą dywanika
Wzmocnij wygląd swojego balkonu dzięki wzorzystemu dywanikowi lub chodnikowi. Pamiętaj, aby wybrać taki, który będzie wytrzymały na zimno i opady.

Wykorzystaj przestrzeń na ścianie
Zawieś donice lub sztukę odporną na warunki pogodowe, aby balkon stał się przedłużeniem mieszkania.

Oświetl balkon
Daj sobie dużo światła na nocne spotkania, instalując zewnętrzną lampę lub kinkiety. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, wybierz lub przenośne lampy.

Zawieś krzesło lub hamak
Możesz być w mieście, ale nie ma powodu, abyś na balkonie nie czuł się jak na wakacjach. Wiszące krzesło lub hamak tworzą wyluzowaną atmosferę.

Wybierz meble składane
Jeśli masz mało miejsca, spróbuj zainstalować meble, które można schować lub złożyć, gdy nie są używane.

Zaprojektuj miejsce na koktajle
Co jest lepszego niż szczęśliwa godzina na zewnątrz? Stolik kawowy i dwa niskie krzesła to wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć przestrzeń do odskoku i nadrobienia zaległości towarzyskich.

Otocz się kwiatami
Możesz nie mieć miejsca na stolik (lub nawet krzesło), ale zawsze jest miejsce na kwiaty. Zainstaluj donice wzdłuż balustrady balkonu, aby osłodzić widok i dodać uroku domowi.

Dodaj miejsce do leżenia
Niezależnie od tego, czy chcesz rozkoszować się słońcem, czy zwinąć w kłębek z książką, leżak na świeżym powietrzu to wszystko, czego potrzebujesz, aby odpocząć. Dodaj kilka poduszek na zewnątrz, aby wszystko było wyjątkowo wygodne.

Daj sobie trochę prywatności
Jeśli balkon stoi naprzeciwko sąsiada, dodaj wysokie rośliny, takie jak bambus, aby stworzyć naturalną ścianę. Możesz także powiesić bambusowe rolety, które można w razie potrzeby podnosić i opuszczać.

Dodaj trochę cienia
Ciesz się balkonem przy każdej pogodzie dzięki wysuwanej markizie, która ochroni Cię przed deszczem lub blaskiem. Wybierz klasyczne kolory lub zdecyduj się na coś odważnego, aby Twój balkon się wyróżniał.


Dodaj komentarz

scroll to top