O czym pamiętać, tworząc stronę internetową?

Stworzenie sprawnie funkcjonującej strony internetowej jest o wiele trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Osoby, które nie mają w tym doświadczenia, nie poradzą sobie z tym wymagającym wyzwaniem. O wiele lepiej powierzyć je w ręce specjalistów, którzy posiadają niezbędne narzędzia i doświadczenie. Jakie są najważniejsze kwestie, o których warto pamiętać przy tworzeniu strony internetowej?

Jaką powinna być idealna strona internetowa?

Tworzenie stron internetowych Olsztyn to nie lada wyzwanie. Trzeba pamiętać o wielu istotnych kwestiach, które ostatecznie decydują o powodzeniu witryny w sieci.

Przede wszystkim, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę fakt, że strona internetowa tworzona jest z myślą o użytkownikach. Dlatego też musi być użyteczna i funkcjonalna – tak aby przyciągać i aktywizować jak największą liczbę internautów.

Osoby projektujące strony internetowe muszą pamiętać o tym, że współcześni użytkownicy internetu są bardzo wymagający i mają jasno sprecyzowane oczekiwania odnośnie witryn, z których korzystają.

Jeśli trafią na witrynę, która ładuje się zbyt wolno, jest mało intuicyjna, bądź też zwyczajnie nieatrakcyjna, z dużym prawdopodobieństwem ją opuszczą i już nie powrócą.

Badanie potrzeb użytkownika

Specjaliści zajmujący się tworzeniem stron internetowych, starają się dopasować stronę internetową do potrzeb i oczekiwań użytkowników. W tym celu pozyskują różnego rodzaju dane, które odpowiadają na następujące pytania:

  • Kim są użytkownicy danej witryny www?
  • Jakie mają potrzeby?
  • Czy posiadają jakieś ograniczenia?
  • Jaki cel mają osoby odwiedzające stronę internetową?

Uzyskanie odpowiedzi na te zagadnienia pozwala zaprojektować efektywną, wydajną i satysfakcjonującą stronę internetową.

Tego typu witryny z reguły cechują się wysokim współczynnikiem konwersji. Czym on jest?

Otóż, współczynnik konwersji określa, jak wiele osób odwiedzających stronę, zdecydowało się na sfinalizowanie zakupów. Jeśli czynnik konwersji wynosi 1%, oznacza to, że na stu odwiedzających średnio jedna osoba dokonuje transakcji.

Dlaczego zaprojektowanie strony internetowej jest tak ważne?

Specjaliści od marketingu zgodnie twierdzą, że strona internetowa stanowi wizytówkę firmy. Tworzenie takiej witryny z myślą o oczekiwaniach i potrzebach jej użytkowników pozwala na:

  • łatwe wyszukiwanie potrzebnych informacji,
  • usprawnienie procesu zakupów w sklepie internetowym,
  • uzyskanie łatwiejszej i intuicyjnej nawigacji na stronie,
  • zwiększenie wygody użytkowania witryny,
  • przywiązanie użytkowników do marki i budowanie jej wiarygodności,
  • zwiększenie zainteresowania stroną internetową, co pozwala uzyskać dłuższy czas spędzony na niej.

Jak widać, istnieje wiele kwestii, o których trzeba pamiętać projektując stronę internetową. Przede wszystkim – musi być ona środowiskiem przyjaznym dla użytkowników. Warto także zwrócić uwagę na jej kwestię estetyczną – strona, która wyróżnia się na tle serwisów konkurencji ma większą szansę na pozyskanie nowych, potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

scroll to top