Popularne marki nitownic akumulatorowych. Nitownic jakich marek używają specjaliści?

Nitownica akumulatorowa to niezawodne, wygodne w użyciu narzędzie. Nitowanie może odbywać się w każdych warunkach, nawet na wysokościach. Trzeba tylko uważać na to, aby bateria… nie padła w środku pracy. Dlatego zobacz, jakich marek nitownice są najczęściej polecane.

1. Nitownica akumulatorowa AccuBird

Nitownica AccuBird przeznaczona jest do nitów zrywalnych. Na rynku dostępna jest od lat, w niezmienionej formie. Wyróżnia się solidnością oraz dużą wygodą – jest niewielka, poręczna, ma niską wagę. To, co pewnie cię zainteresuje, to duża wydajność na jednym ładowaniu akumulatora – może wynosić od 240 do 1500 nitowań, w zależności od rozmiaru i materiału nita.

Narzędzie to posiada elektroniczne zabezpieczenie termiczne oraz przeciwprzeciążeniowe, sterowanie elektroniczne oraz dużą prędkość roboczą. Co ciekawe, nitownica ta występuje w wersji AccuBird Pro, która wyposażona jest w silnik bezszczotkowy, a siła osadzania wynosi 10 000 N. Dużą zaletą modelu Pro jest funkcja „Deep Sleep”. Co to oznacza? Jeśli nitownica przez dłuższy czas nie jest użytkowana, akumulator, w celu ograniczenia strat energii, przechodzi w tzw. głęboki sen. To sprawia, że zasięg ładowania jest wydłużony, a jedno ładowanie wystarcza nawet na 2 000 nitowań.

Nitownica marki AccuBird jest do kupienia np. na www.incop.pl, tam możesz również porównać jej cenę i funkcje z wersją AccuBird Pro.

2. Nitownica akumulatorowa Rividom

Nitownicą do zadań specjalnych jest sprzęt Rividom. Sprawdzi się w przypadku trudnych warunków, szczególnie gdy nie masz dostępu do prądu bądź skompresowanego powietrza.

Jest w taki sposób wyważona, aby po postawieniu jej na ziemi, stole, nie przewracała się. Posiada możliwość oświetlenia diodą LED nitowanego miejsca. Przy czym pojemność akumulatora jest duża, a co za tym idzie, narzędzie jest wydajne. Specjaliści chwalą sobie nitownicę Rividom również za niską wagę, a także nieduży rozmiar, który sprawia, że jest to narzędzie uniwersalne. Na wygodę pracy z tą nitownicą wpływa również fakt, że czas ładowania jest krótki, wynosi ok. 30 min.

3. Nitownica akumulatorowa Firebird

Niezawodna nitownica akumulatorowa Firebird przeznaczona jest do nitonakrętek. Jej środek ciężkości jest tak wyważony, aby dłoń podczas pracy nie męczyła się. Dodatkowo dzięki łatwej regulacji skoku, nitowanie tym narzędziem jest bardzo proste.

Nitownica Firebird posiada stałą prędkość osadzania oraz system szybkiej wymiany trzpieni. Standardowo wyposażona jest w akumulator szybkowymienny o pojemności 1,3 Ah, aczkolwiek w ofercie specjalnej można zakupić akumulator Power o pojemności 2,6 Ah.

4. Nitownica akumulatorowa Pop Advel

Kolejnym narzędziem, które zdobyło uznanie wśród fachowców, jest nitownica Pop Advel do nitów zrywalnych. Dzięki wysokiej mocy i wytrzymałości zapewnia szybki cykl pracy. Jej waga maksymalna to 2,42 kg z akumulatorem.

Na jednym ładowaniu może wykonać do 1 000 nitowań. Mechanizm chwytakowy zapobiega wypadaniu nitów, a pojemny zbiornik umożliwia automatyczne zbieranie trzpieni.

5. Nitownica akumulatorowa Powerbird

Ostatnim narzędziem, o którym chcielibyśmy dziś napisać, jest nitownica akumulatorowa Powerbird. Stosuje się ją do mocowania nitów wysokoobciążalnych, a ilość nitowań na jednym ładowaniu akumulatora wynosi od 350 do 700.

Dodaj komentarz

scroll to top